Mis on optiline koherentne tomograafia (OCT) ja miks me seda vajame?
Blogi

Optiline koherentne tomograafia (OKT) on ainus võimalus silma võrkkesta ja nägemisnärvi erinevate kihtide uurimiseks. Igapäevaselt kasutatakse omavahelises suhtluses inglise keelset lühendit – OCT (optical coherence tomography).  OCT toimib nagu ultraheli, kui välja arvata see, et OCT kasutab võrkkesta ja nägemisnärvi kihtide kaardistamiseks helilainete asemel valguslaineid. Uuringuga saadakse 3D pilt silma võrkkesta ja nägemisnärvi kihtidest, et avastada ning diagnoosida varakult tõsiseid silmahaiguseid. OCT uuring on ohutu, mitteinvasiivne ega kahjusta kudesid.

OCT võimaldab silmaarstil hinnata ja kaardistada võrkkesta paksust. OCT-d kasutatakse ka nägemisnärvi häirete hindamiseks. OCT uuring aitab silmaarstil näha muutusi nägemisnärvi kiududes  ning on abiks neuroloogiliste haiguste uuirmisel. Need mõõtmised aitavad diagnoosida ja jälgida erinevaid silma- ja üldhaiguseid.

Kuidas OCT uuring välja näeb?

OCT-tehnoloogia kasutab võrkkesta kujutiste loomiseks valguslaineid. Skaneerimise ajaks tuleb asetada lõug toele, et skaneerida silm ilma seda puutumata. Parema tulemuse saavutamiseks on vajalik mõningatel patsientidel panna silma pupilli laiendavaid silmatilku.

Kõik läbiviidud uuringud hindab üle silmaarst ning OCT uuringule on oodatud kõik, kellel on viimasest silmaarsti visiidist möödas 2 aastat ja tunnevad huvi oma silmade tervise vastu. Silmade süvauuring on aga rangelt soovituslik neile, kel esinevad suguvõsas erinevad silmapõhja haigused, üldhaigused või kellel on klaaskeha hõljumid.

Milliste haiguste avastamiseks OCT uuringut kasutatakse?

Regulaarset OCT-skaneerimist soovitatakse inimesele, kellel on suurem risk teatud silmahaiguste tekkeks. 

Nägemisuuringute kabineti teenuste hulka kuulub silmapõhja süvauuring, mille käigus kontrollitakse lisaks nägemisele ka põhjalikult silmapõhjasid. Uurimiseks pildistatakse silmapõhjasid funduskaameraga ja viiakse läbi OCT uuring Zeiss Cirrus HD 5000 aparaadiga. 

Nägemisuuringute kabinetti silmapõhja süvauuringule saad aja mugavalt broneerida siin.

 

Selgem nägemine algab siit

+372 55 55 89 45

info@nagemisuuringud.ee

Valukoja tn 8, Öpiku maja D-tiib, Harjumaa, Tallinn, 11415

Nägemisuuringud OÜ I 2024 - Powered By kodulehehaldus.com

;