fbpx

Abivahendi vajajale

Teatud nägemise abivahendeid on võimalik soetada riigipoolse soodustusega. Abivahendi abil on võimalik parandada või säilitada füüsilist ja sotsiaalset iseseisvust ning tegevus- ja töövõimet.

Prilliklaase, luupe ja filterklaase saavad riigipoolse soodustusega soetada isikud, kellel esineb raske või täielik probleem nägemisfunktsioonides ning nägemisteravus paremini nägevas silmas koos korrektsiooniga 0.3 või alla selle, lastel 0,5 ja/või silmade vaateväli kitsam kui 30 kraadi. Vajalik on soodustuse tõend, mille väljastab silmaarst või optometrist.

Abivahendite ostmine ja üürimine riigipoolse soodustusega on reguleeritud Sotsiaalkaitseministri määrusega. Määruse lisas on leitav abivahendite loetelu, kus on kirjas abivahendid koos hüvitamise tingimustega.

Filterklaasid

Filterklaasid kaitsevad silmi, parandavad kontrasti, muutes üksikasjade nägemise, lugemise ja ümbritsevate asjade tajumise lihtsamaks. Filterklaasid vähendavad häirivat sinist valgust, muutes nägemise mugavamaks.

Filterklaase vajavad eelkõige inimesed, kellel on kaugele arenenud silmapõhja haigused nagu maakuli degeneratsioon või glaukoom ja nägemispuudega inimesed. Spetsiaalsed klaasid on mõeldud ka autojuhtidele kontrasti prandamiseks ja ekraanide kasutamiseks.

Filterklaase on võimalik tellida erinevaid. Väga populaarsed on null klaasidega valmis lahendused, mida on võimalik asetada olemasolevate optiliste prilliklaaside peale. Tellida on võimalik ka optilisi filterklaase, millele võib lisada polariseeritud või fotokroomse filtri.

Õige filtri leidmiseks pöörduge meie optometristi vastuvõtule, et proovida erinevaid ja leida parim lahendus.

Luubid/suurendusklaasid

Luup on teinekord asendamatu abimees väikeste detailide vaatamiseks.

Tavakasutuseks mõeldud luubid suurendavad enamasti 2-3 korda ja sellest piisab. Vaegnägija või kaugele arenenud silmahaiguse korral sellisest luubist reeglina siiski abi ei ole.

Meilt on võimalus tellida väga erinevate suurenduste ja võimalustega suurendusklaase muutes Teie igapäevaelu lihtsamaks võimaldades Teil olla maksimaalselt iseseisev.

Suurendusklaase alates 3 kordse suurenduse ja suurendavaid videosüsteeme on võimalik soetada riigipoolse soodustusega. Täpsema info leiate sotsiaalkindlustusameti lehelt.

Parima lahenduse leidmiseks võtke meiega ühendust

Kaitseprillid

Kaitseprillide kasutamine on teatud ametite puhul kohustuslik, aga ka koduses majapidamises ei tasu kaitseprillide vajalikkust alahinnata. Töötades ehitusel, keevitajana või niites nädalavahetusel koduaias muru, ära unusta oma silmi kaitsta kvaliteetsete kaitseprillidega.

Tule tutvu valikute ja võimalustega meie kabinetis.

Selgem nägemine algab siit

+372 55 55 89 45

info@nagemisuuringud.ee

Valukoja tn 8, Öpiku maja D-tiib, Harjumaa, Tallinn, 11415

Nägemisuuringud OÜ I 2019

;