Prilliklaasid

Pakume erinevate tipptootjate parimaid prilliklaase.  Sobivate prilliklaaside valikul oleme oma meeskonnaga alati Teile abiks. Võtame arvesse Teie individuaalseid vajadusi, prilliretsepti ning prilliraamide eelistusi.

Järgnevalt juhime tähelepanu prilliklaaside olulisematele omadustele. Prilliklaase on võimalik tellida erinevast materjalist:

 

N

Plastikklaase eelistame eelkõige kerguse poolest. Ka paksemate prilliklaaside puhul on need tavalisest mineraalklaasist oluliselt kergemad ning kõrge purunemiskindlusega.

Turvalisuse huvides soovitame lastele ainult plastikklaase.

N

Mineraalklaasid on kriimustuskindlamad võrreldes plastiklaasiga kuid kukkudes purunevad oluliselt lihtsamalt.

Prilliklaase on võimalik tellida erineva õhendusastme ehk murdumisnäitajaga. See, kui palju peab prilliklaase õhendama, sõltub prilliklaaside tugevusest ja prilliraamide valikust.
Õhendatud prilliklaasid on tavaklaasist kosmeetiliselt ilusamad ja tugevamad. Sobivad paigaldamiseks tamiil- ja kruviraami.

Kõikidele prilliklaasidele on võimalik lisaks tellida erinevaid pinnakatteid, mis parandavad nägemisteravust, vähendavad peegeldusi, lihtsustavad prilliklaaside puhastamist ja leevendavad silmade väsimust.

Prilliklaaside lõplik hind sõltub tüübist, materjalist, õhendusastmest ja valitud pinnakattest. Täpsema info saamiseks võtke meiega ühendust ja astuge läbi meie nägemisuurimise kabinetist.

Ühevaatelised ehk monofokaalsed

 

Ühevaatelised prilliklaasid on kogu klaasi ulatuses ühe tugevusega ning neid kasutatakse kas kaugele, lähedale või kesk distantsile vaatamiseks. Ühevaatelisi prilliklaase on võimalik tellida standardse ja individuaalse disaniga. Individuaalsete prilliklaaside korral võetakse lisaks prilliretseptile arvesse ka kliendi keha- ja peahoiakut,  prilliraami asendit silmade suhtes ning prilliraami parameetreid.

Akommodatsioonitoega prilliklaasid ehk digiklaasid sobivad noorele, kellel on palju lähitööd ja kes kasutab palju digiseadmeid. Kui Te tunnete, et pikalt lähitööd tehes silmad väsivad, siis on need klaasid just Teie jaoks. Digiklaasid aitavad silmadel kergemini fokuseerida ning on kasutamiseks terve päeva vältel. Tänu pea ja keha õigele asendile ei teki kaelapingeid.

Standardne plastikklaas kõvapinna ja peegeldusvastase kattega 46 € paar*
Individuaalne plastikklaas kõvapinna ja peegeldusvastase kattega 148 € paar*

 

*alates hind


Kontori- ja lähitööklaasid

 

Väikeste tekstide lugemine ja ekraanide kasutamine võivad põhjustada nii pinget silmades kui ka kaelavalusid. Kontori- ja lähitööklaasid on disainitud nii, et tagatud on kasutaja nägemis- ja asendimugavus.
Kontori- ja lähitööklaasid sobivad lugemiseks, arvutiga töötamiseks ja kõikideks muudeks töödeks/ harrastusteks, mis vajavad selget lähedale nägemist. Mõned  klaasitüübid sobivad ka ruumis sees liikumiseks. Puudub kaugvaatamise osa, tänu millele on lähedale vaatamise ala laiem ning vähem moonutusi.

Kontori- ja lähitööklaase on võimalik tellida standardse ja individuaalse disaniga. Individuaalsete prilliklaaside korral võetakse lisaks prilliretseptile arvesse ka kliendi keha – ja pea hoiakut,  prilliraami asendit silmade suhtes, kliendi töö spetsiifikat ning prilliraami parameetreid.
Sobiva klaasitüübi selgitame välja koostöös kliendiga pidades silmas kliendi vajadusi ja töö spetsiifikat.

Standardne plastikklaas kõvapinna ja peegeldusvastase kattega 100 € paar*
Individuaalne plastikklaas kõvapinna ja peegeldusvastase kattega 216 € paar*

 

*alates hind


Mitmevaatelised ehk progresseeruvad

 

Mitmevaatelised ehk progresseeruvad prilliklaasid on inimesele, kes vajab erinevatele  distantsidele erineva tugevusega prille. Sobivad neile, kes hindavad mugavust ega soovi eri kaugustesse vaatamiseks prille vahetada.
Prilliklaasi optiline tugevus muutub sujuvalt kaugtugevusest lähitugevuseks järgides silma loomulikku liikumist prilliklaasi taga.
Mitmevaatelisi ehk progresseeruvaid prilliklaase on võimalik tellida standardse ja individuaalse disainiga. Individuaalsete prilliklaaside korral võetakse lisaks prilliretseptile arvesse ka kliendi keha- ja peahoiakut,  prilliraami asendit silmade suhtes, kliendi töö spetsiifikat ning prilliraami, parameetreid.
Sobiva klaasitüübi selgitame välja koostöös kliendiga pidades silmas kliendi vajadusi ja töö spetsiifikat.


Standardne plastikklaas kõvapinna ja peegeldusvastase kattega 220 € paar*
Individuaalne plastikklaas kõvapinna ja peegeldusvastase kattega

332 € paar*

*alates hind

 

Optiline päikeseprill

 

Päikeseprilliklaasid pakuvad 100% kaitset UV- kiirguse eest. Nii nagu nahka tuleb ka silmi kaitsta liigse UV- kiirguse eest. Liigse UV- kiirguse sattumine silma soodustab erinevate silmahaiguste teket, mistõttu on väga oluline kaitsta oma silmi kvaliteetsete päikeseprilliklaasidega.
Uued prilliklaasi tootmistehnoloogiad võimaldavad optilisi päikeseprilliklaase paigaldada moodsatesse päikeseprilliraamidesse. Prilliraamide suurus ning kumerus ei oma enam nii suurt tähtsust kui varem, värvivalik on laiem ja lisavõimalusi rohkem.

Lisaks tavalistele optilistele päikeseprilliklaasidele on võimalik tellida fotokroomseid prilliklaase ning polariseeritud päikeseprilliklaase.

Fotokroomsed prilliklaasid

Fotokroomsed prilliklaasid sobivad inimesele, kes soovib samu prille kasutada nii ruumis sees kui väljas.
Fotokroomsed prilliklaasid reageerivad UV kiirgusele ehk mida intensiivsem on UV kiirgus, seda tumedamaks klaasid muutuvad.
Auto tuuleklaas blokeerib UV kiiri, mistõttu tavaline fotokroomne  prilliklaas läbi autoklaasi ei tumene. Selleks on välja töötatud spetsiaalne materjal – xtractive, mis tumeneb ka autos kuni 50%.
Fotokroomsed prilliklaasid sobivad igale prillikandjale, k.a lastele, et tagada silmade tõhus kaitse UV kiirguse eest.

Polariseeritud prilliklaasid

Polariseeritud prilliklaasid kaitsevad silmi ereda ning pimestava päiksesevalguse eest, vähendavad horisontaalpindadelt tekkivaid peegeldusi ja parandavad kontrastsust. Polariseeritud prillide tööpõhimõte on pindadelt tagasipeegelduva valguse filtreerimine ja segavate valguslainete takistamine. Polariseeritud prilliklaasid sobivad hästi autojuhtidele, kalameestele, vee- ja talispordi harrastajatele ja kõikidele, kes viibivad palju välitingimustes ning valgustundlike silmade korral.

Prilliraamid

 

Prillikandjatena teame, kui oluline ja raske on prilliraamide valik. Jagame järgnevalt mõned näpunäited, mida võiks prilliraamide valimisel silmas pidada. Samas soovitame olla avatud meelega ning valmis üllatusteks. Tihti võivad lemmikuks osutuda prilliraamid, mis erinevad enda nägemusest sootuks. Prillide eesmärk lisaks nägemise parandamisele on kaunistada ja tuua esile kandja isikupära.

Toome välja neli aspekti, mida võite prilliraamide valikul silmas pidada:

1. Näo kuju

Prilliraamide valikul on hea silmas pidada, et vastandid tõmbuvad. Valige prilliraamid, mis erinevad Teie näokujust.

2. Värvitoonid, mis sobivad sinu nahatooniga

N

Külma nahatooniga sobivad pigem külmema värvitooniga prilliraamid - hõbedane, hall, sinine, lilla, roosa.

N

Sooja nahatooniga sobivad pigem soojema värvitooniga prilliraamid - pruunid toonid, kuldne, beež.

3. Elustiil ja isikupära

Vali prilliraamid vastavalt oma elustiilile ja isikupärale.
Igaks elustiiliks on olemas sobivad prilliraamid. Oled sportlik ja aktiivne – vali vastupidavad ja hästi painduvad prilliraamid.
Valitud prilliraamid ei tohiks varjata Teie isikupära vaid, peaks olema üks osa tervikust.
Väga oluline on prilliraamide valikul jälgida, et prilliraam on sobiva laiusega – ei ole liiga kitsas ega  lai. Lisaks peab prilliraam istuma mugavalt ninal ja olema õige sangapikkusega. Hästi istuva ja sobiva prilliraami valimisel oleme oma meeskonnaga Teile abiks.

 

Kontaktläätsed

 

Kontaktläätsede esmakordsele kasutajale võib tunduda, et kontaktläätsed on väga haprad ja lähevad kergesti katki. Ka nende silma panek ja silmast eemaldamine võib tunduda keeruline. Tegelikult see nii ei ole – sagedasel kasutamisel tekib üsna kiiresti julgus ning vilumus kontaktläätsi õigesti käsitseda. Loe lisaks.

Meie kontakläätsede toote valikus on lisaks sfäärilistele pakkuda ka silindrilised, mitmevaatelised ja värvilised kontaktläätsed.

Ühepäevased
Kui kontaktläätsede puhastamine ja hooldamine tundub keeruline ning tülikas, siis soovitame proovida ühekordseks kasutamiseks mõeldud kontaktläätsi. Vaid ühekordsete kontaktläätsede kasutamine vabastab Teid puhastamise protseduurist.

Ühepäevased kontaktläätsed on kõige silmasõbralikumad kuna silma läheb iga kord uus ja puhas kontaktlääts ning puudub vajadus lisaks soetada konteiner ja hooldusvedelik.

Ühepäevased kontaktläätsed sobivad ideaalselt hobidega tegelemiseks kui ka igapäevaseks kasutamiseks.


 

Kuuajalised
Kuuajalisi kontaktläätsesid tohib kasutada maksimaalselt 30 päeva jooksul alates paki avamisest. Enamus kuuajalisi kontaktläätsesid on mõeldud vaid päevaseks kasutamiseks. Samas leidub ka sellised, millega on lubatud magada. Ööpäevaringseks kasutamiseks peab andma loa optometrist või silmaarst.

Kuuajaliste kontaktläätsede kasutamisel peab hoolikalt kinni pidama kontaktläätsede puhastamise ja hoiustamise reeglitest. Loe lisaks.

Kuuajalised kontaktläätsed on suurepärane valik igapäevaseks kasutamiseks.


 

Kontaktläätsede hooldusvahendid ja silmatilgad
Turul on väga palju erinevaid kontaktläätsede hooldusvahendeid, mis sobivad pehmete ja silikoonhüdrogeel materjalist kontaktläätsede hooldamiseks. Nad kõik puhastavad, desinfitseerivad ja niisutavad kontaktläätsesid ning eemaldavad tõhusalt läätsedelt valgujäägid, lipiidid ja mikroobid.

Milline hooldusvedelik sellisel juhul valida? Tihtipeale on kontaktläätse tootjatel omapoolsed soovitused, mille kohta saab infot oma kontaktläätsede müüjalt. Kui Teil on silmad tundlikud, siis on mõistlik valida pigem säilitusainetevaba hooldusvahend. Hooldusvedelikku vahetades küsige nõu optometristilt ja ärge kasutage erinevaid üheaegselt.

Silmatilgad
Silmatilgad leevendavad silmade ärrituse, kuivuse ja väsimuse sümptomeid. Kõik kontaktläätsekandjad peaksid paralleelselt kontaktläätsedega kasutama ka silmatilku, mis niisutavad silma ja tagavad kontaktläätsede kandmismugavuse. Kontaktläätsede kandjatel tuleb silmatilku ostes kindlasti uurida, kas neid võib koos kontaktläätsedega kasutada!

Selgem nägemine algab siit

+372 55 55 89 45

info@nagemisuuringud.ee

Valukoja tn 8, Öpiku maja D-tiib, Harjumaa, Tallinn, 11415

Nägemisuuringud OÜ I 2024 - Powered By kodulehehaldus.com

;