fbpx

Laste silmaarst ja optometrist

Silmade tervisel ja nägemisel on oluline osa lapse arengus, seetõttu tuleb laste silmi regulaarselt optometristi või laste silmaarsti juures kontrollida. Laste nägemisele spetsialiseerunud optometristid ja kogenud laste silmaarst ootavad Nägemisuuringute kabinetis lapsi alates 3. eluaastast.

Väikelaste nägemise kontroll

3. eluaastal peab läbima nägemise kontrolli, et avastada õigeaegselt kaasasündinud silmahaigused, silmade liikuvuse häired ning kõrvalekaldeid, mis võivad takistada või pidurdada nägemise normaalset arengut. Nägemisuuringute kabinetis teostavad laste silmakontrolli optometristid, vajadusel suunavad edasi silmaarsti vastuvõtule.

Koolieelne nägemiskontroll

Nägemiskontroll on osa kohustuslikust koolieelsest tervisekontrollist. Ainult nägemisteravuse kontrollist kaugele ei piisa. Vajalikud on ka nägemisfunktsiooni testid: värvitaju, stereoskoopiline nägemine ja silmade liikuvuse uurimine. Lisaks on oluline kontrollida lapse lähedale vaatamist. Koolieelse nägemisuuringu läbimine optometristi juures võib ära hoida nägemisprobleemidest tingitud õpiraskused.

Kooliealiste laste silmakontroll

Enamasti ei oska lapsed nägemise üle kurta ja seetõttu peab koolilaste nägemist kontrollima iga kahe aasta tagant. Kui lapsele on välja kirjutatud prillid, siis kord aastas tuleks läbida põhjalik silmakontroll, kasvuspurdi ajal isegi tihedamalt.

Koolilapsega pöörduge optometristi poole, kui ilmnevad järgmised probleemid:

N

Liiga lähedalt raamatu lugemine või kirjutamine

N

Muutused õpikäitumises - kui lapsel on silmadega probleeme, ei suuda ta keskenduda ja võivad tekkida õpiraskused

N

Teleri liiga lähedalt vaatamine

N

Tahvlile või telekat vaadates silmade kissitamine (müoopia)

Prillid lastele

Mida silmas pidada lapsele prille valides?

N

Prillid lastele peavad olema kerged, hästi painduvad ja vastupidavad

N

Prilliraame valides on oluline jälgida, et välja kirjutatud prilliklaasid sobiksid valitud prilliraami. Konsulteerige kindlasti meie spetsialistidega

N

Prillid lastele peavad olema õige laiusega, paraja sanga pikkusega ja istuma lapsel hästi ninal

N

Prilliraame valides võiks arvestada lapse soovidega, need peavad eelkõige meeldima lapsele endale!

Nägemisuuringute kabinetist leiate suure valiku lastele sobivaid prilliraame ja oleme õige prilliraami valimisel igati abiks!

Päikeseprillid lastele

Millised laste päikeseprillid valida?

N

Nii nagu laste nahka tuleb ka silmi kaitsta kahjuliku UV kiirguse eest

N

Kõige olulisem on olla veendunud, et lapse päikeseprillid on 100% UV kaitsega, klaasi värv on lapse ja lapsevanema eelistuse küsimus

N

Võimalusel valida polariseeritud klaasidega päikeseprillid kuna need vähendavad peegeldusi ja suurendavad kontrastsust

N

Klaasid peaksid olema plastikust, et tagada maksimaalne turvalisus

N

Päikeseprillid lastele peaksid olema kerged ja hästi painduvast ning vastupidavast materjalist

N

Lubage lapsel ise valida päikeseprillid, mis talle meeldivad. Nii on tõenäolisem, et laps tahab neid kanda ja hoolib nendest rohkem

Nägemisuuringute kabinetist leiate aastaringselt laia valiku laste päikeseprille!

Laste päikeseprillid – kohustuslikud igal ajal!

Laste päikeseprillid – kohustuslikud igal ajal!

Enamasti veedavad lapsed õues oluliselt rohkem aega kui täiskasvanud. Seetõttu on oluline kaitsta lapsi liigse UV kiirguse eest. Päikesekaitsekreemide ja liigse päikese eest kaitsvate peakatete kasutamine on lastevanemate seas laialt levinud. Sama oluline on UV kiirguse eest kaitsta laste silmi laste päikeseprillidega.

Loe edasi
Laste silmaarst või optometrist

Laste silmaarst või optometrist

Lapse silmade ja nägemise areng jätkub peale sündi ja kestab aktiivselt 7.–8. eluaastani. Väga oluline on esimest korda külastada silmaarsti lapse kolmandal eluaastal. Oluline on võimalikult varakult avastada laste kaasasündinud silmahaigused, silmade liikuvuse häired, optilise ehituse kõrvalekalded….

Loe edasi

Nägemisuuringud OÜ I 2019

;