Päikeseprillid kaitsevad sinu silmi kahjuliku UV-kiirguse eest
Blogi

UV-kiirgus kahjustab silmi, päikeseprillid pakuvad kaitset

Kohe-kohe on ukse taga kauaoodatud kevad ühes järjest päikesepaistelisemate ilmadega. Just nüüd on õige aeg kaitsta oma silmi, sest UV-kiirgus võib kahjustada silma sarv- ja võrkkesta ning soodustada raskete silmahaiguste tekkimist. Salakavala UV-kiirguse eest kaitsevad sinu silmi korraliku UV-kaitsega päikeseprillid.

Erinevad uuringud näitavad, et umbes 1/3 inimestest on pidanud taluma UV-kiirgusest tekkinud silmade ärritust, nägemisraskusi või silmade punetust ja paistetust. Nii nagu nahka, tuleb ka silmi kaitsta liigse UV-kiirguse eest. Seega on väga oluline kaitsta oma silmi kvaliteetsete päikeseprilliklaasidega. Enne päikeseprillide ostu mõtle, millistes oludes ning milleks sa prille kõige rohkem kasutad.

Üldiselt jaotatakse päikeseprillide klaasid vastavalt nende tumedusastmele 5 kategooriasse

  • Kategooria 0 (valguse läbilaskvus 80-100%) – sobivad kasutamiseks pilvise ilmaga ning ka hämaras. Klaasid kirkad või õrna värvitooniga.
  • Kategooria 1 (valguse läbilaskvus 43-80%) – sobivad kasutamiseks vahelduva pilvisusega ilmaga. Klaasidel on hele värvitoon.
  • Kategooria 2 (valguse läbilaskvus 18-43%) – sobivad kasutamiseks tugeva päikesepaistega. Klaasidel on keskmine värvitoon.
  • Kategooria 3 (valguse läbilaskvus 8-18%) – sobivad kasutamiseks tugeva päikesepaistega kõrgmäestikus ning veekogudel. Klaasidel on tume värvitoon.
  • Kategooria 4 (valguse läbilaskvus 3-8%) – sobivad kasutamiseks pimestava päikesega või ekstreemsetes oludes kõrgmäestikus, veekogudel ning lume peal. Klaasidel on tume värvitoon. Kategooria 4 päikeseprillidega ei ole soovitata autot juhtida.

Päikeseprillidel või prillidega kaasas oleval sertfikaadil võib kirjas olla ka klaasitüüp ehk filter

N – tähistab tavalist päikeseklaasi (plast- või mineraalklaas).
P – polariseeriv klaas, mis murrab päikese UV-kiiri 90 kraadi (plast- või mineraalklaas). Sobib kasutada veekogudel.
F – fotokroomne klaas, mis tumeneb ise UV-kiirguse käes (plast- või mineraalklaas). Kui lakkab UV-kiirgus, võtab klaas tagasi oma endise värvi. Fotokroomsete prilliklaaside kategoorianumber näitab klaasi kuuluvust tumedaimas olekus, heledana kuulub klaas kategooriasse 1.

Seega, kui päikeseprillidel on tähis 3N, tähendab see, et tegemist on 3. kategooria prillide ja tavalise UV-päikese klaasiga.

Tutvu meie värske kevadkollektsiooniga

Nägemisuuringute kabinetti on jõudnud värske kevadkollektsioon moodsaid päikeseprille brändidelt nagu Ray-Ban ja Polaroid. Tule kindlasti läbi, sest valikut leidub igale maitsele. Soeta päikesevarjud kindlasti prillipoest, sest mujalt ostes võid sa saada prillid, millel ei olegi UV-kaitset!

Selgem nägemine algab siit

+372 55 55 89 45

info@nagemisuuringud.ee

Valukoja tn 8, Öpiku maja D-tiib, Harjumaa, Tallinn, 11415

Nägemisuuringud OÜ I 2024 - Powered By kodulehehaldus.com

;