Kuidas valida õiged silmatilgad?
Blogi

Silmatilkasid on väga erinevaid – ühed aitavad kuiva silma sündroomi korral, teisi kasutatakse koos kontaktläätsedega, kolmandad leevendavad allergiat ja on veel silmatilkasid, mis ravivad silmapõletikku. Seega silmade ärrituse põhjust on vaja eelnevalt teada, enne kui lähed ise silmatilkasid käsimüügist soetama.

Millised silmatilgad valida?

Kui silmad punetavad, kipitavad või jooksevad vett, on sul tõenäoliselt kuiva silma sündroom. Kuiva silma sündroomi korral peaks esimese asjana üle vaatama elustiili ja keskonnategurid ning seejärel otsima abi silmatilkadest.

Silmade kuivust võivad põhjustada

 • haigused nagu diabeet, herpes zoster;
 • kontaktläätsede kandmine;
 • silmaoperatsioonid;
 • konditsioneeritud õhk;
 • suitsetamine;
 • madal niiskustase õhus;
 • pikaajaline lähitöö, sh ekraanidega.

Meie soovitame säilitusaine vabasid silmatilkasid. Säilitusained silmatilkades võivad tekitada lisa ärritust. Naatriumhüaluronaati sisaldavaid silmatilkasid peetakse hetkel väga tõhusateks. See pakub kuivadele või ärritunud silmadele kohest ja pikaajalist leevendust ning enamik pakutavaid tooteid ei sisalda säilitusaineid. Lisaks on olemas geeli meenutavad silmatilgad, mis annavad pikema mõju. Geeli on kõige mugavam ja mõistlikum kasutada enne magamaminekut kuna võib hetkeks nägemist hägustada.

Allergiate ja silmapõletike korral konsulteerige kindlasti proviisori, silmaarsti või perearstiga. Nemad on pädevad soovitama parimat lahendust. Perearst või silmaarst saab vajadusel välja kirjutada retseptiravimid.

Nägemisuuringute kabinetis Ülemiste Citys on spetsiaalne kuiva silma diagnoosimiseks mõeldud aparaat. Kui silmad sügelevad, punetavad ja on ebamugavad broneeri aeg juba täna kuiva silma nõustamisele https://nagemisuuringud.ee/broneeri-aeg/

See, milline silmatilk on hetkel sobivaim, sõltub sümptomitest, milleks võivad olla kuivus, silmade vesisus, punetus, põletik, allergia, sügelemine või paistetus.

Silmatilgad punetuse vastu

Punased silmad võivad tekkida, kui veresooned laienevad, selle tagajärjel muutub silmavalge punaseks.

Punast silma võivad põhjustada järgmised faktorid

 • Kuiv konditsioneeritud õhk
 • Unepuudus
 • Kloorine basseinivesi
 • Tundlikus kosmeetikatoodetele
 • Pikaajaline töö kuvariga
 • Alkoholi tarbimine
 • Kontaktläätsede kasutamine
 • Allergiad
 • Silmade hõõrumine

Kui silmade punetus ei kao ja teil on lisaks ka silmade sügelus või pisara vool soovitame pöörduda optometristi vastuvõtule kuiva silma nõustamisele. Pikaajaline silmatilkade kasutamine, mis ahendavad silmas veresooni, ei ole mõistlik. Oluline on teha selgeks, miks silmad punased on ja millised silmatilgad oleks kõige tõhusamad.

Silmatilgad sügelevate või allergiliste silmade puhul

Histamiini vähendavad silmatilgad on spetsiaalselt allergikutele loodud ning sobivad hästi neile, kellel on kevadine silmade vesistamine, punetus või paistes silmad. Käsimüügis saada olevad silmatilgad on selleks puhuks väga hea lahendus. Kui aga sügelemine ja punetus ei vaibu ka pärast nädalaajalist silmatilkade kasutust, tasub kindlasti pöörduda optometristi poole, kes silmad üle vaatab ja sobivaima lahenduse aitab leida.

Silmatilgad paistes või valutavate silmade puhul

Siin on oluline teada põhjust, miks silmad valutavad või on paistes. Reeglina juhtub see seepärast, et silmad on pikaajaliselt kuivad, väsinud ja pidevalt ülekoormatud. Pöördu abi saamiseks spetsialisti poole.

Silmatilgad ja kontaktläätsed

Kontaktläätsedega koos kasutamiseks päris kõik silmatilgad ei sobi. Osad tilgad võivad sisaldada koostisosi, mis rikuvad kontaktläätsede pinda ning seejärel võib silmas tekkida ärritus. Vastava info saad silmatilkade pakendilt või küsi nõu spetsialistilt. 

Nägemisuuringute kabinetis on spetsiaalselt kuiva silma diagnoosimiseks mõeldud kaasaegne tehnika ja saame soovitada parimaid silmatilkasid

Broneeri aeg kuiva silma nõustamisele juba täna juba täna.

Selgem nägemine algab siit

+372 55 55 89 45

info@nagemisuuringud.ee

Valukoja tn 8, Öpiku maja D-tiib, Harjumaa, Tallinn, 11415

Nägemisuuringud OÜ I 2024 - Powered By kodulehehaldus.com

;