Kuidas valida päikeseprillide klaasi värvi?
Blogi

Suvi on käes ning päikesepaistelisi ilmasid on eriti rohkelt. Sellega seoses peaksime arvestama ka oma silmade kaitsmisega UV-kiirguse ning ereda valguse eest, et hoida ära kroonilisi silmakahjustusi. Kõige lihtsam ning mugavam on seda teha päikeseprillide abiga, mida tasub kasutada päikeseliste päevadega läbi terve aasta. Päikeseprille valides tasub aga meeles pidada, et nende kaitsevõimet ei näita mitte värv ega läbipaistvus, vaid hoopis UV-kiirguse vastane kaitsekiht.

Kuid milleks on loodud nii palju erinevates toonides päikeseprille, kui need silmadele kaitset ei paku? Vastus peitub erinevat tooni päikeseprillide võimes lasta silmal puhata, parandada ruumitaju ning kaitsta silmi liiga intensiivse valguse eest. 


Mis toonis päikeseprillid on parimad?

Päikeseprille valides arvesta kindlasti prillide otstarvet – hobisid, vabaajategevusi ning teisi olukordi, kus tõenäoliselt prille kannaksid. Kuid ära karda ka ise päikeseprillide klaaside värviga eksperimenteerida. Mõnikord sobivad kõige paremini just sinu enda eelistuste kohaselt valitud värvi päikeseprillid. 

  • Pruun või merevaigukollane

Need pimestamist vähendavad klaasid aitavad muuta ka kõige pilvisema päeva taas heledamaks! Pruunid päikeseprillid sisaldavad ka punaseid toone, mis blokeerivad sinist valgust, aidates samal ajal parandada sügavustaju. Ideaalne pesapalli mängule või golfirajale, kus on oluline kaugelt märgata detaile ning teha vahet maastikul ning taeval. Hea valik ka autojuhtidele.

  • Roheline

Rohekat tooni klaasid pakuvad kandjale kontrastsemat nägemist, kuna filtreerivad keskkonnast tulenevat sinist valgust. Ideaalne valik golfi või tennise mängimiseks või igapäevaseks kandmiseks, sest aitab paremini tuvastada väikseid esemeid ning alandab heledast valgusest tulenevat pimestamist ja pinget silmadele.

  • Hall

See neutraalne toon sobib eriti hästi veekogude läheduses kandmiseks, kuna vähendab peegeldusest tulenevat pimestamist. Hea valik näiteks kalastajatele, purjetajatele ja veesportlastele. Lisaks sobivad hallid klaasid nii päikeselisse kui ka pilvisesse päeva, sest pakuvad silmadele väsimuse eest kaitset.

  • Sinine või lilla

Sinakad ja lillakad päikeseprillid pakuvad paremat ja täpsemat värvitunnetust, võimaldades objektide kontuure selgemini näha ning pakkudes samas kaitset peegeldavate pindade, eriti lume eest. Siniste läätsedega päikeseprillid sobivad hästi ka uduse ilmaga. Lisaks sobivad need suurepäraselt iga nahatooniga inimesele!

  • Punane või roosa

Punased ja roosad päikeseprillid blokeerivad sinist valgust, parandades sõidu ajal nähtavust ning vähendades silmade koormust. Samuti suurendavad need teravussügavust ja aitavad paremini esile tuua detaile, mistõttu on punase või roosade läätsedega päikeseprillid suurepärased erinevateks sporditegevusteks, näiteks suusatamiseks või rattasõiduks.

  • Kollane, oranž või kuldne

Heledate läätsedega päikeseprillid tagavad suurepärase sügavuse tajumise ja sobivad hästi nii väli- kui ka siseruumides kasutamiseks, sest on suurepärane valik vähese valgusega tingimustesse. Samuti parandavad need objektide nähtavust, muudavad keskkonna heledamaks ja blokeerivad sinist valgust, tagades seejuures teravatud fookuse.

 

Enne uute päikeseprillide soetamist mõtle läbi, millistes tingimustes kavatsed enamasti prille kanda ning millist tooni päikeseprillid oleksid sulle kõige sobilikumad. Et langetaksid kindlasti õige valiku, siis tule meile külla ning aitame sul valida õiged klaasid! 

Selgem nägemine algab siit

+372 55 55 89 45

info@nagemisuuringud.ee

Valukoja tn 8, Öpiku maja D-tiib, Harjumaa, Tallinn, 11415

Nägemisuuringud OÜ I 2024 - Powered By kodulehehaldus.com

;