fbpx
Koroonaviirus ja prillid: prillide puhastamine viiruse vältimiseks
Blogi

Kas teadsid, et viirused nagu COVID-19 võivad sattuda meie silmadesse, ninna ja suhu ka prillide kaudu? Kuna viirused ja bakterid kanduvad meid ümbritsevast keskkonnast hõlpsasti kätele, jõuavad nad saastunud kätega prille puudutades omakorda lihtsasti ka prilliklaasidele. Seega on sage prillide puhastamine praegusel ajal ülimalt oluline

Pane aga tähele, et prillide desinfitseerimine vale vahendiga rikub prilliraame ja klaase ning tekkinud kahjusid ei kata enam ka garantii. Milline on õige vahend prillide puhastamiseks, et vältida koroonaviirust?

Koroonaviiruse sattumine orgamisni prillide kaudu

Uuringud on näidanud, et koroonaviirus võib klaaspindadel püsida isegi kuni 9 päeva. Sagedase prillide kohendamise ning seejärel oma näo puudutamisega võib viirus hõlpsasti organismi sattuda. 

Oht on veelgi suurem presbüoopia ehk vanusega seotud kaugnägevusega, mis mõjutab tavaliselt 40-aastaseid ja vanemaid inimesi. Lugemisprillide kandjad kipuvad neid mitu korda kogu päeva jooksul ette panema ja ära võtma. 

Veel murettekitavam on, et selles vanuserühmas on suurem oht koroonaviirust põdedes ​​tõsiste tüsistuste tekkeks. Koroonaviiruse vältimiseks tuleks prille desinfitseerida mitu korda päevas. Prillide puhastamine tuleks aga ette võtta õigete vahendiga.

Puhastusvahendid, mida prillide puhastamisel vältida

  • Prillide puhastamisel tuleks kindlasti vältida piiritust või atsetooni sisaldavaid vedelikke. Mainitud vedelikud võivad kahjustada mitte üksnes prilliraami, vaid ka prilliläätsede peegeldusvastast katet.

  • Samuti ei ole prillide puhastamine sobilik ammoniaaki, pleegitajat ega kõrget happekontsentratsiooni (näiteks sidrunimahl või äädikas) sisaldavate puhastusvahenditega. 

Seega ei sobi prillide puhastamiseks kindlasti kodus leiduvad pindade või käte desinfitseerimisvahendid.

Puhastusvahendid, mida prillide puhastamiseks kasutada

Prillide puhastamine on ohutu leiget vett ja nõudepesuvahendit, spetsiaalset optikapoes müüdavat prillipuhastusvahendit või prillide puhastamiseks mõeldud niisutatud lappe kasutades. Ära unusta enne prillide puhastamist ka enda käsi korralikult pesta ja kuivatada.

Prillide puhastamine sooja vee ja nõudepesuvahendiga 

Prillide desinfitseerimiseks ja puhastamiseks on kõige lihtsam ja tõhusam viis kasutada leiget vett ja õrna nõudepesuvahendit. Enne puhastamist loputa prillid, et eemaldada osakesed, mis võivad prilliklaase kriimustada. Seejärel masseeri nõudepesuvahendiga mõlemat prilliklaasi, loputa ja kuivata mikrokiudlapiga (mitte paberrätikutega, kuna kiud võivad prilliklaase kergesti kriimustada). 

Ära unusta puhastada ka ninapatju ja prillisangasid!

Prillide puhastamine spetsiaalse prillipuhastusvahendi või puhastuslapiga 

Ka spetsiaalne puhastusvahend või eelnevalt niisutatud puhastuslapid sobivad suurepäraselt nii prilliklaaside, telefoni, tahvelarvuti kui ka arvutiekraani puhastamiseks. Spetsiaalse vahendiga immutatud lapiga puhastades eemaldad prillidelt bakterid, tolmu, mustuse ja mikroobid. 

Boonusena taastab vahend prilliklaaside sära, jätmata pinnale inetuid triipe. 

Prille peaks puhastama mitu korda päevas, eriti juhul, kui käid väljas jalutamas ning tõenäosus kokku puutuda viiruste ning bakteritega on suurem. Puhasta kindlasti nii oma optilisi kui ka päikeseprille nii vähendad koroonaviirusega nakatumise võimalust! 

Spetsiaalsed prillipuhasvahendid ning puhastuslapid on saadaval Nägemiuuringute kabinetis Ülemiste City’s. Tule ja vali endale sobiv!

Selgem nägemine algab siit

+372 55 55 89 45

info@nagemisuuringud.ee

Valukoja tn 8, Öpiku maja D-tiib, Harjumaa, Tallinn, 11415

Nägemisuuringud OÜ I 2019

;