Solaariumid ja silmade tervis
Blogi

Igaüks, kes naudib kena päevitust, peaks olema teadlik solaariumi kabiini riskidest. Need ohud hõlmavad ka silmade tervist. 

Milline on solaariumi mõju silmade tervisele?

UV-kiirgus on alati silmadele kahjulik. Nii nagu me saame päikesepõletuse, kui oleme väljas ilma päikesekaitsekreemita, saavad kahjustada ka meie silmad, iga kord, kui nad puutuvad kokku UV-kiirgusega. Mõju on eluea jooksul kumulatiivne, mis tähendab, et isegi kui hetkel ei paista kahjustusi olevat, võib see aja jooksul suureneda, kui kokkupuude on suurem.

Solaarium ja silmade tervis

Solaarium ja silmade tervis

Solaariumi teeb ohtlikuks see, et UV-kiirguse tase on 100 korda suurem kui päikesepaistelisel päeval õues viibides. See võib tõsiselt kahjustada meie nahka, sealhulgas meie silmalaugude õhukest nahka ja see võib kahjustada ka meie silmapõhjasid.

Silmade solaariumis kinni hoidmisest ei piisa

Isegi silmade tihedalt sulgemine solaariumis ei ole piisav kaitse sellise tugevusega UV-kiirte eest. Lühiajalises perspektiivis võib solaariumis viibimine põhjustada silma probleeme nagu ähmane nägemine, silmade kuivus ja päikesepõletus – jah, ka silmad võivad päikesepõletust saada. Me nimetame seda fotokeratiidiks, kui sarvkest (silma pinda kattev selge kiht) saab päikesepõletuse. Sümptomiteks on sõmer tunne silmalaugude all, nohu, põletustunne ja punetus. Silmade kuivus võib põhjustada ka silmade ärritust ja punetust ning ebapiisav pisaratootmine suurendab silmapõletike tekkimise võimalust.

Solaariumi kasutamise pikaajaline mõju

Korduvad solaariumi külastused võivad põhjustada tõsisemaid silmapõhja probleeme nagu maakuli degeneratsioon ja katarakt. Neid tingimusi seostatakse tavaliselt vanadusega kuid selle põhjuseks on asjaolu, et UV-kiirguse kumulatiivse kahjustuse saavutamiseks kulub tavaliselt aastakümneid. Solaariumis päevitamine võib seda aega märkimisväärselt lühendada.

Maakuli degeneratsioon hõlmab üksikasjaliku keskse nägemise halvenemist, samas kui katarakt tekib siis, kui silmaläätses olevad läbipaistvad valgud kleepuvad kokku, kuni need muutuvad läbipaistmatuks, tuhmuvad värvid ja varjavad lõpuks nägemise täielikult.

Silmade tervis on tähtsam kui nahatoon

Silmade tervis on tähtsam kui nahatoon

Mõne varjundi võrra tumedama nahatooni saavutamine ei ole seda UV-kahjustust väärt, mida see teie nahale ja silmadele võib tekitada. Ei saa inimesi takistada, kui on soov solaariumi külastada (või kui soovitakse päikese kätte minna päevitama), kuid soovitame oma patsientidel tungivalt eelistada silmade ja naha tervist pidevalt muutuvatele ilustandarditele. Kandke kindlasti UV-kiirgust blokeerivaid päikeseprille, kui viibite päeval väljas ja kui lähete solaariumisse päevitama pange alati silmade kaitseks ette kaitseprillid.

Loodame, et elukestev silmade tervis on teie jaoks sama oluline kui meie jaoks!

Selgem nägemine algab siit

+372 55 55 89 45

info@nagemisuuringud.ee

Valukoja tn 8, Öpiku maja D-tiib, Harjumaa, Tallinn, 11415

Nägemisuuringud OÜ I 2024 - Powered By kodulehehaldus.com

;