fbpx
Sinine valgus silmadele
Blogi | Hooldamine | Nägemiskontroll | Optometrist

Tänapäeval veedavad inimesed peaaegu poole oma päevast kasutades erinevaid ekraane ja nutiseadmeid, mis kiirgavad kahjulikku sinist valgust. Pikaajaline selliste ekraanide mõjusfääris viibimine väsitab meie silmi ja avaldab nägemisele negatiivset mõju. Liigne kiirgus on kahjulik ka silma struktuuridele nagu silmalääts ja reetina.

Inimese silm on võimeline nägema valguslaineid lainepikkusega 380 nanomeetrit kuni 780 nanomeetrit. Sealt silmale nähtava sinivioletsele või sügavsinise spektri osa on madalam ja kahjulik silmale jäädes vahemikku 415 nm ja 450 nm. Selle valguse eest kaitsevad silmi UV filtriga päikeseprillid. Eriti oluline on kaitsta laste silmi, kuna nende sarvkest ja silmalääts lasevad kogu sinise valguse silma. Selle mõju langeb vanuse suurenedes, kuna silmalääts muutub ajaga kollasemaks ning laseb järjest vähem sinist valgust läbi.

Kahjuliku valguskiirguse kuhjuvat toimet ei tohi jätta tähelepanuta. Spetsiaalselt sel eesmärgil on juhtivad prilliklaasi tootjad välja töötanud sinist valgust blokeerivad prilliläätsed ja filtrid. Need lasevad läbi kasuliku valguse, kuid filtreerivad välja UV-kiirguse, mis võib soodustada erinevate silmahaiguste teket (katarakt,AMD) ja sinakaslilla valguskiirguse. See filter võib aidata tagada silma võrkkestarakkude pikema keskmise eluea.

Inimesed, kes kasutavad nutiseadmeid või ekraane üle kahe tunni päevas ja vajavad selleks prille, soovitame kasutada spetsiaalseid prilliklaase või pinnakatteid. Lisaks soovitame vähendada oma igapäevast digitaalsetele ekraanidele veedetud aega. Püüdke järgida 20/20/20 reeglit – iga 20 minuti tagant, vaadake 20 sekundit 20 meetri kaugusele. Nii saavad silmad puhta ja säilib silmade niiskustase.

Selgem nägemine algab siit

+372 55 55 89 45

info@nagemisuuringud.ee

Valukoja tn 8, Öpiku maja D-tiib, Harjumaa, Tallinn, 11415

Nägemisuuringud OÜ I 2019

;