Miks on vajalik silmapõhjade süvauuring?
Blogi | Nägemiskontroll | Optometrist

Silmapõhjade süvauuring annab kõige täpsema ülevaate patsiendi silmade tervisest ning selle abil on võimalik kindlaks teha kõrvalekaldeid juba nägemishäirete väga varajases staadiumis. Selgitame lähemalt, miks prillipoes tehtud nägemiskontroll ei pruugi alati olla piisav.

 

Silmade süvauuringu olemus

Silmapõhjade süvauuring on parim viis enda silmade tervise eest hoolitsemiseks. Soovitame seda teha kõigil vähemalt iga kahe aasta tagant ka siis, kui teil ei ole silmade või nägemisega seotud kaebusi. Eriti on see vajalik inimestele, kellel on nägemisega seotud kaebused, suguvõsas esinevad erinevad silmapõhja haigused ja neile, kellel on klaaskeha hõljumid.

Süvauuringu käigus tehtav põhjalik kontroll on võimalik tänu spetsiaalsele aparatuurile. Tegemist on tipptasemel ja ruumika tehnikaga. Meie vastuvõtul kasutatakse funduskaamerat ja Zeiss OCT aparaati. Süvauuring kestab keskmiselt 40 minutit ning selle jooksul uurime lisaks nägemisteravusele võrkkesta, nägemisnärvi ja teostame pahhümeetriat ehk mõõtame sarvkesta paksust. Teeme silmapõhjast detailsed 3D pildid, mis on oluline mitmete silmahaiguste õigeaegseks avastamiseks. Enamasti ei ole silmahaigustel nende varajases staadiumis sümptomeid, mistõttu hakkavad need igapäevast elu mõjutama alles siis, kui on tekkinud jäädavad kahjustused. Tänu silmade süvauuringule saame ennetada varakult erinevaid silmahaiguseid, vajadusel alustada ravi õigeaegselt ning jälgida silmapõhja muutusi.

Zeiss OCT aparaat

Milliseid häired on võimalik süvauuringu käigus kindlaks teha?

OCT ehk optiline koherentstomograafia aitab kindlaks teha muutusi silma võrkkestas. Selle abil saab väga detailselt uurida võrkkesta erinevaid kihte, kaardistada nende paksust ja suurust. Saadud info aitab diagnoosida glaukoomi ning erinevaid silma võrkkestaga seotud häireid. 

Funduskaamera fookuses on aga silmapõhi otsevaates. Selle abil tehakse fotode seeria silma sisemusest ehk sisuliselt on tegemist suure võimsusega fotoaparaadiga, mida kasutatakse nägemisnärvi ja silma võrkkesta pildistamiseks. 

Seega on OCT uuringu ning funduskaamera abil võimalik kindlaks teha:

  • glaukoomi
  • diabeetilist retioniopaatiat
  • hüpertensiivset retinopaatiat
  • maakuli degeneratsiooni
  • optiline neuriiti ning -atroofiat
  • papilloödeemi
  • muutusi nägemisnärvi tervises

 

Kokkuvõttes annab silmade süvauuring koos spetsiaalse tipptasemel aparatuuriga meile parima ülevaate silmade tervisest. Kuigi tavapärane nägemisuuring võib olla kiire ja mugav lahendus, ei pruugi selle raames selguda erinevad silmapõhja probleemid ja haigused.

 

Aitame hoolitseda sinu tervise eest ning ootame sind silmapõhja süvauuringule!

 

Broneeri omale aeg siin: https://nagemisuuringud.ee/broneeri-aeg/

Või helista nr. +372 5555 8945

Selgem nägemine algab siit

+372 55 55 89 45

info@nagemisuuringud.ee

Valukoja tn 8, Öpiku maja D-tiib, Harjumaa, Tallinn, 11415

Nägemisuuringud OÜ I 2024 - Powered By kodulehehaldus.com

;