fbpx
Kolm põhjust, miks kanda päikeseprille
Blogi | Nägemiskontroll | Optometrist

Saabunud kevadilmad ning taevas eredalt särav päike paneb paljud südamed põksuma juba suvises rütmis. Õige aeg on varuda endale sobivad ning silmi kaitsvad päikeseprillid. Miks tasub need endaga alati kaasa võtta? Anname sulle kolm mõjuvat põhjust.

 

Päikeseprillid on ainus viis kaitsta enda silmi UV kiirguse eest

Päikeselt saabuv liigne UV-kiirgus võib kaasa tuua mitmeid silma tervise probleeme. Kiirgust blokeerivad päikeseprillid aitavad vähendada näiteks katarakti ning maakuli degeneratsiooni tekke riski. Lisaks aitavad kvaliteetsed päikeseprillid vältida silmalaugude nahavähi teket, kuna prillid pakuvad lisaks silmadele kaitset ka seda ümbritsevale nahale. Silmalau vähk ilmub tuumorina silmalau välimisele küljele ning areneb rasva- ja higinäärmetest. Iga kord, kui päikese käes viibida ilma päikeseprillideta, suureneb risk silmalau vähi tekkeks. Selle erinevateks vormideks on basaalrakuline kartsinoom, rasukartsinoom, lamerakk-kartsinoom ja melanoom. Seega on päikeseprillid oluliseks kaitsevahendiks nende raskete silmahaiguste eest.

Oluline on aga meeles pidada, et UV kiirgus ei ohusta meid ainult suvisel ajal, vaid selle eest tuleb end kaitsta ka talvel. Seda põhjusel, et UV kiired peegelduvad tagasi lumelt ja jäält ning seega ohustavad silmi enda kahjuliku mõjuga. Fotokeratiit on seisund, kus sarvkest ehk silma läbipaistev esiosa saab lühikese, kuid intensiivse ultraviolettkiirguse, näiteks päikesekiirte või lumekiirte, ülemäärase kokkupuute tõttu kahjustatud. 

Lumepimedus ehk fotokeratiit toob endaga kaasa mitmeid ebameeldivaid sümptomeid nagu ärritus, silmade valulikkus ja punetus, valgustundlikkus, pisaravool ning nägemise hägustumine. 

Fotokeratiit on tavaliselt ajutine seisund ja taastub mõne päeva jooksul, kui silmad saavad puhata ja paraneda. Ravi hõlmab tavaliselt sümptomaatilist ravi, nagu kunstpisarate kasutamine silmade niisutamiseks ja valu leevendamiseks.

Pikaajaline kokkupuude ultraviolettkiirgusega võib aga põhjustada tõsisemaid silmakahjustusi, sealhulgas pikaajalist silma põletikku, sarvkesta kahjustusi ja isegi katarakti teket. Seetõttu on oluline kaitsta oma silmi päikese eest, kandes päikeseprille, mis blokeerivad UV-kiirgust, eriti ereda päikesevalguse käes viibides.

Päikeseprillid

Tõhus kaitse ka ilmastiku eest

Päike ja liigne UV-kiirgus ei ole sugugi ainsad tegurid, mis võivad kujutada meie silmade tervisele ohtu. Lisaks sellele võivad silmi ärritada ka mitmed ilmastikutingimused – näiteks tugev tuul, tänu millele võivad silma jõuda liiva- ning tolmuosakesed. Liiv võib lisaks kahjustada silma sarvkesta ning tolm silmi kuivatada ja ärritada.

Tänu päikeseprillidele kaob vajadus silmi kissitada. Kissitamine põhjustab silmade pinget ning väsimust, mis võib omakorda tekitada peavalu. Päikeseprillide mitte kandmine tekitab silma ümbruses olevale õrnale nahale kortse. Seega kaitsevad päikeseprillid nii silmi kui nahka ning aitavad täiel rinnal nautida ümbritsevat maailma.

Päikeseprillidega auto rooli

Päikeseprillid on vajalikud abivahendid ka autojuhtidele. Seda hetkedel, mil märjalt asfaldilt või lumelt tekib tagasipeegeldus, mis võib põhjustada hetkelist pimestamist. Pimestamine võib põhjustada silmade väsimust ning raskendada sõidukijuhi selget nägemist. Seetõttu soovitame pimestamise leevendamiseks kasutada polariseeritud klaasidega päikeseprille. 

Valgustundlikel inimestel võib liigne eredus põhjustada peavalu või migreeni ning päikeseprillide kandmine on vajalik. Lühinägevuse korral on võimalik välja kirjutada ka sobivad optilised päikeseprillid. 

Aitame hea meelega leida just sulle kõige sobivama päikeseprillide lahenduse. Paneme kõikidele südamele silmade kaitsmise igal aastaajal – vaid nii saab hoida enda kõige kallimat vara.

Broneeri omale aeg siin: https://nagemisuuringud.ee/broneeri-aeg/

Või helista nr. +372 5555 8945

Selgem nägemine algab siit

+372 55 55 89 45

info@nagemisuuringud.ee

Valukoja tn 8, Öpiku maja D-tiib, Harjumaa, Tallinn, 11415

Nägemisuuringud OÜ I 2019

;