Hea nägemine algab regulaarsest nägemise kontrollist ja õigest prillide hooldusest. Kuidas ennetada prillide kulumist ja tagada nende pikk kasutusiga? Prillide pikaealisuse ja optimaalse toimimise tagamiseks on oluline neid õigesti hooldada. Siin on mõned peamised hooldusnõuanded.
Prillide hooldamine ja puhastamine
Prillide hooldamine saab alguse nende kättesaamisest. Prillide sobitumist tuleks proovida spetsialisti juures – vajadusel saab mugavuse suurendamiseks prilliraame painutada.
Prillikandjal on oluline jälgida, et tema prilliklaasid oleksid puhtad ja ilma kriimustusteta. See tagab vajaliku nähtavuse ning klaasile lisatud pinnakatte funktsiooni säilimise. Prille tuleks puhastada igapäevaselt – selleks sobib nii jooksev leige vesi või vastav puhastusvahend ja mikrofiiberlapp. Veega pesemisel võib kasutada ka seebilahtust. Kodused klaasipuhastusvahendid pole prillide puhastamiseks sobilikud.
Ära puhasta prille riietega või tugeva paberiga – need võivad kriimustada prilliklaase. Samuti väldi prillide puhastamist neile peale hingates või süljega. Seda tehes jõuavad prilliklaasidele suust tulevad bakterid, mis võivad sattuda silma või selle lähedusse.
Prillide hoiustamine
Kõige mugavam ja turvalisem on prille hoiustada tugeva ümbrisega prillitoosis. Vältida tuleks prillide hoidmist laual või tasapinnal, kus need võivad suurema tõenäosusega määrduda, jääda ette kodustele toimetustele, lastele või lemmikloomadele. Juhul, kui hoiate siiski laual, peaksid klaasid jääma alati ülespoole.
Hooldamise kõrval on oluline pöörata tähelepanu prillide õigele kasutamisele. Prillide äravõtmisel tuleb kasutada kahte kätt. Nii saad olla kindel, et prilliraamid ei veni välja ning ei kaldu ühele poole viltu.
Inimeste seas on laialdaselt levinud prillide hoidmine pea peal, nööriga kõhul või prillide panemine rinnataskusse. Need harjumused suurendavad prillide füüsilise kahjustuse, määrdumise ja liigse deformeerumise tekke tõenäosust. Seega tasub jälgida enda lähedaste prillide kasutamise harjumusi ja neid vajadusel suunata.
Prillid ja päikesevalgus
Päikeseliste ilmadega ning autojuhtidel on tähtis meeles pidada, et prille ei tohiks jätta pikaks ajaks otsese päikesevalguse või suure kuumuse kätte, näiteks akna- või armatuurlauale. Need kahjustavad nii prilliklaase ja pinnakatet ning tekitavad mikrolõhesid, lisaks võib deformeeruda plastikust prilliraam. Juhul, kui prilliraami osasid hoiab koos liim, võib see sulada ning põhjustada prillide katki minemist. Lisaks tuleks vältida suuri temperatuuri kõikumisi.
Prillide parandamine
Juhul, kui prillid on saanud kahjustada või purunenud, tuleb pöörduda spetsialisti poole. Prille võib olla võimalik parandada, painutada või vahetada mõni osa välja. Samuti tasub pöörduda, kui oled tähele pannud prillisangade logisemist – sellisel juhul võib abiks olla kruvide pingutamine.
Prillide jaoks tarvilikud hooldusvahendid ning spetsialisti abi leiad Nägemisuuringutest! Ootame sind meie juurde igal tööpäeval.
Broneeri omale aeg siin: https://nagemisuuringud.ee/broneeri-aeg/
Või helista nr. +372 5555 8945
Selgem nägemine algab siit
+372 55 55 89 45
info@nagemisuuringud.ee
Valukoja tn 8, Öpiku maja D-tiib, Harjumaa, Tallinn, 11415
Nägemisuuringud OÜ I 2024 - Powered By kodulehehaldus.com