Kontaktläätsede hooldamine
Blogi | Hooldamine | Kontaktläätsed

Kuidas kontaktläätsi hooldada ja puhastada

  • Enne kontaktläätsede silmast eemaldamist peske käed hoolikalt vee ja seebiga ning kuivatage. Veenduge, et konteiner, kuhu kontaktläätsed asetate, on tolmu- ning meigivaba. Vajadusel loputage konteiner läätsehooldusvedelikuga. Ärge kasutage vett. Võtke uus konteiner kasutusele iga uue kontaktläätse paariga;
  • Eemaldage kontaktläätsed silmast alati enne meigi eemaldamist;
  • Puhastage oma kontaktläätsed alati enne silma asetamist ning pärast silmast eemaldamist korralikult spetsiaalse kontaktläätsede hooldusvedelikuga. Nii on tagatud silmade tervis ning kontaktläätsede kasutamise mugavus. Kontaktläätsede hooldusvedelikku valides jälgige, et see sobiks Teie kontaktläätsedega. Vajadusel küsige nõu silmaarstilt või optometristilt.
  • Kontaktläätsi ei tohi puhastada veega ega niisutada süljega. Kasutades levinumat kontaktläätsede hooldusvahendit all-in-one, on tagatud, et  kontaktläätsed on puhtad, loputatud ning desinfitseeritud.

Kontaktläätsede puhastamine samm-sammult:

  1. Peale käte pesemist eemaldage parema silma kontaktlääts ning asetage see peopessa.
  2. Valage kontaktläätsele hooldusvahendit ning hõõruge kontaktläätse mõlemat poolt õrnalt nimetissõrmega 10-15 sekundit. Jälgige, et Te ei kahjusta kontaktläätse küünega. Sellise hõõrumisega eemaldate kontaktläätse pinnalt mustuse, kontaktläätsele ladestunud deposiidid ning mikroobikehad.
  3. Loputage läätse pärast hõõrumist veel kord hooldusvahendiga.
  4. Asetage puhastatud ning loputatud kontaktlääts konteineri põhja ning valage peale uus puhas vedelik.
  5. Sulgege konteineri kaas korralikult.
  6. Veenduge, et kontaktlääts ei jää kaane vahele ning et hooldusvedelikku oleks piisavalt. Kontaktlääts ei tohi jääda kuivale.
  7. Korrake sama vasaku silma kontaktläätsega.
  8. Kui Teil on erineva tugevusega silmad, siis jälgige, et Te ei ajaks kontaktläätsi segamini.
  9. Hoidke kontaktläätsi puhtas lahuses vähemalt 4 tundi enne järgmist kasutuskorda.

Kui Te kontaktläätsi pikema ja jooksul ei kasuta, siis korra nädalas tuleb konteineris hooldusvedelikku vahetada ning korrata puhastamise protseduuri.

Kontaktläätsi tuleb hõõrudes ja hooldusvahendiga loputades puhastada ka enne silma asetamist.

Olles kontaktläätsed silma asetanud, loputage konteiner läätsehooldusvedelikuga ning jätke õhu kätte kuivama. Vältimaks sodi ning tolmu sattumist kontaktläätsede konteinerisse, keerake see kuivamise ajaks tagurpidi.

  • Kontaktläätsedega ujudes on oluline jälgida, et vesi ei satuks silma. Kasutage selleks alati ühepäevaseid kontaktläätsi ning visake need kohe peale ujumist ära. Nii soolane kui ka kloorine vesi kahjustavad läätse pinda. Samuti võib kontaktlääts saastuda Acanthamoebaga. See on vees elav amööb, mis tekitab keratiiti. See haigus ei allu hästi ravile.
  • Kontaktläätsede kandmisel jälgige alati optometristi või silmaarsti antud juhiseid ning vahetage kontaktläätsed välja õigeaegselt. Vältige läätsede kandmist üle ettenähtud aja.

Kui puhastamine ja hooldamine tundub keeruline ning tülikas, siis soovitame proovida ühekordseks kasutamiseks mõeldud kontaktläätsi. Vaid ühekordsete kontaktläätsede kasutamine vabastab Teid puhastamise protseduurist.

Selgem nägemine algab siit

+372 55 55 89 45

info@nagemisuuringud.ee

Valukoja tn 8, Öpiku maja D-tiib, Harjumaa, Tallinn, 11415

Nägemisuuringud OÜ I 2024 - Powered By kodulehehaldus.com

;