Siit leiate põnevat lugemist ja kasulikke nõuandeid
Suhkruhaigusest tingitud diabeetiline retinopaatia
Suhkruhaigus ehk diabeet põhjustab muutusi silma võrkkestas ning selle tagajärjel võib nägemine halveneda. Enam levinud diabeetikute võrkkesta kahjustust nimetatakse diabeetiliseks retinopaatiaks. Haiguse ravimata jätmine võib põhjustada nägemise langust või isegi pimedaks jäämist.
Ealised silmahaigused: maakuli degeneratsioon, glaukoom, kae
Füsioloogilised muutused nägemises algavad enamasti 45ndatel eluaastatel. Selles vanuses muutub lähedale vaatamine uduseks ja silmad väsivad kiiremini. Optometristiga koostöös määratakse esimesed lugemisprilid.
Laste päikeseprillid – kohustuslikud igal ajal!
Enamasti veedavad lapsed õues oluliselt rohkem aega kui täiskasvanud. Seetõttu on oluline kaitsta lapsi liigse UV kiirguse eest. Päikesekaitsekreemide ja liigse päikese eest kaitsvate peakatete kasutamine on lastevanemate seas laialt levinud. Sama oluline on UV kiirguse eest kaitsta laste silmi laste päikeseprillidega.
Optometrist ja silmaarst Tallinnas
Optometrist ja silmaarst teostavad silmauuringuid ja nägemiskontrolle Tallinnas Nägemisuuringute kabinetis. Kelle poole pöörduda?
Prillide hooldamine
Prillikandjal on oluline jälgida, et prilliklaasid oleks puhtad ja kriimustusteta. Klaasi pinnal olevad kriimud ja mustus mõjutavad nähtavust üsna palju, seetõttu on prillide õige hooldamine oluline. Prilliraamide ja klaaside kahjustumist saab vältida, kui prille õigesti puhastada ja hoolikalt hoida.
Kuivad silmad – mida teha?
Kuivad silmad on levinud mure, mida kogevad elu jooksul paljud inimesed. Kestev niiskuse puudumine silmas põhjustab kraapivat tunnet ja ebamugavust.
Nõuandeid kontaktläätsede esmakordsele kasutajale
Kontaktläätsede esmakordsele kasutajale võib tunduda, et kontaktläätsed on väga haprad ja lähevad kergesti katki. Ka nende silma panek ja silmast eemaldamine võib tunduda keeruline. Tegelikult see nii ei ole – sagedasel kasutamisel tekib üsna kiiresti julgus ning vilumus kontaktläätsi õigesti käsitseda.
Laste silmaarst või optometrist
Lapse silmade ja nägemise areng jätkub peale sündi ja kestab aktiivselt 7.–8. eluaastani. Väga oluline on esimest korda külastada silmaarsti lapse kolmandal eluaastal. Oluline on võimalikult varakult avastada laste kaasasündinud silmahaigused, silmade liikuvuse häired, optilise ehituse kõrvalekalded….
Silmarõhk ja selle mõõtmine
Silmasisese rõhu mõõtmine ehk tonomeetria on oluline glaukoomi varajaseks avastamiseks, diagnoosimiseks ning jälgimiseks.
Silmarõhk on silma sees olev rõhk. Muutused silmarõhus võivad viidata rasketele haigustele, mille varajaseks avastamiseks tuleb silmarõhku kontrollida.
Sinine valgus silmadele
Tänapäeval veedavad inimesed peaaegu poole oma päevast kasutades erinevaid ekraane ja nutiseadmeid, mis kiirgavad kahjulikku sinist valgust. Pikaajaline selliste ekraanide mõjusfääris viibimine väsitab meie silmi ja avaldab nägemisele negatiivset mõju. Liigne kiirgus on kahjulik ka silma struktuur…
Kontaktläätsede hooldamine
Kuuajaliste kontaktläätsede kasutamisel peab hoolikalt kinni pidama kontaktläätsede puhastamise ja hoiustamise reeglitest. Hoolikas kontaktläätsede puhastamine hoiab ära erinevate silmapõletikke tekke ja pikendab kandmismugavust.

Selgem nägemine algab siit
+372 55 55 89 45
info@nagemisuuringud.ee
Valukoja tn 8, Öpiku maja D-tiib, Harjumaa, Tallinn, 11415
Nägemisuuringud OÜ I 2019